IRC.diary.cz
Menu

Hlavní
Site Map
IRC Úvod
Často kladené otázky
IRC & Web Bezpečnost

IRC Síť základy
IRC Sítě
IRC Příkazy

mIRC Centrála
mIRC Instalace
mIRC Nastavení
mIRC Nápověda

IRC Klienty
Linky

Napište námSeznam

Domovská stránka mIRC
Přehled hlavních IRC Sítí

Síť EFnet IRCnet Undernet Dalnet
Počet kanálů nebo uživatelů okolo 45 tisíc okolo 40 tisíc okolo 40 tisíc okolo 25 tisíc
Server přezdívek ne ne ne ano
Server kanálů ne ne ano ano
Hlavní server irc.efnet.net 6667 není us.undernet.org 6667 irc.dal.net 7000
Domovská stránka www.irchelp.org www.ircnet.cz www.undernet.org www.dal.net
 
EFnet

EFnet je největší a "hlavní" IRC síť. Existuje již řadu let a má více než 43,000 uživatelů a více než 17,000 kanálů. Neexistuje žádná spolupráce mezi servery. Nejsou dána žádná celková pravidla. Díky své velikosti dochází často k lagům a netsplitům. Hackeři jsou tu jako v ráji a různé "op války" jsou tu na denním pořádku. Naštěstí, aspoň jedna dobrá zpráva. Stále více serverů používá casovače. To pomáhá předejít kolizím přezdívek, někteří hackeři je využívají k takeoverům kanálů. Pokud chceš zažít divokou jízdu, připoutej se a pojď na EFnet!

 
IRCnet

Vznikl v červenci roku 1996, z podstatné části Evropských splitnutých serverů sítě EFnet a založil Evropskou část zvanou IRCnet. IRCnet soupeří svou velikostí se sítí Undernet, používá jej více než 27,000 uživatelů. Je velmi podobný síti EFnet; žádné služby, žádná nápověda.... každý jedná na vlastní pěst.

 
Undernet

Undernet je IRC síť, která vznikla ke konci roku 1992. Je to alternativa k tehdejšímu chaosu v síti EFnet. Undernet je uznáván jako přátelská IRC síť s úplnou spoluprácí mezi servery. Undernet je, především, nejprogresivnější a inovační IRC síť ze všech čtyř největších IRC sítí. Undernet používá Síťové boty nazývané X/W , kteří pomáhají spravovat a zabezpečovat kanál. Mají zabudované funkce k prevenci proti takeoveru kanálu během netsplitů. Také používají časovače k redukování kolizí přezdívek. Undernet má vylepšen a rozšířen zdrojový kód serverů. Tyto změny pomohly síti Undernet být mnohem přátelštější a plnější zkušeností. Snad jen jediná věc síti Undernet chybí, a to Server přezdívek...

 
Dalnet

DALnet je alternativní IRC síť, která vznikla kvůli anarchii a problémům v síti EFnet, a díky velkému počtu odchozích uživatelů uspěla. Síť byla uvedena do provozu v červenci 1994 skupinou Star Trek junkies uživatelů, kteří DALnet sestavili aby byl přátelský, a kteří sem přivedli i své přátele. Server bot nazývaný ChanServ (Server kanálů) se chová podobně jako síťový bot na síti Undernet, s jeho pomocí registruješ kanál a on pak přiděluje op a stará se o kanál a jeho bezpečnost. Bohužel, Server kanálů funguje pouze 75% času, a vetšinou je zalagovaný. DALnet má nyní servery napříč USA a světem. Počet uživatelů rovnoměrně roste, a stále více lidí přechází z jiných IRC sítí, což síti DALnet velmi pomohlo při svém spuštění. Počet uživatelů již přesáhl úroveň 23,000 uživatelů, a stále přibývají další.