IRC.diary.cz
Menu

Hlavní
Site Map
IRC Úvod
Často kladené otázky
IRC & Web Bezpečnost

IRC Síť základy
IRC Sítě
IRC Příkazy

mIRC Centrála
mIRC Instalace
mIRC Nastavení
mIRC Nápověda

IRC Klienty
Linky

Napište námSeznam

Domovská stránka mIRC
Jak Nastavit mIRC
Domovská stránka mIRC

Po stažení a nainstalování mIRC, je třeba učinit několik kroků k nastavení a konfiguraci programu. Toto nastavení doporučujeme, budeš moci za pár minut mluvit se spoustou nových přátel.

POZNÁMKA: tato stánka obsahuje více grafiky a proto se může déle načítat.

Když poprvé spustíš mIRC po instalaci, uvidíš následující obrázek:

Tohle se zobrazí při prvním spuštění mIRC

mIRC zobrazí Stavové okno a nic dalšího, dokud nenastavíš všechny důležité věci. OK, teď tedy k nastavení.

Klikni na ikonu Možnosti Tlačítko Možnosti nebo klikni na Soubor/Možnosti z menu a na následující kategorie:

Nastavení 1


Přesvědč se, zda kategorie Připojení je zvýrazněna, kliknutím na ni. Když klikneš na tlačítko Tlačítko pro výběr serveru uvidíš seznam IRC serverů pro různé IRC sítě. Časem se naučíš jak přidat IRC server do tohoto seznamu.

- Do políčka Jméno napiš své skutečné jméno nebo cokoliv jiného chceš (třeba "taky bych tě rád poznal!").
 
- Do dalšího políčka E-Mailová adresa napiš svou emailovou adresu. Opět, když nechceš aby ji ostatní znali, můžes sem napsat cokoliv, ale některé věci v mIRC nebudou správně pracovat, pokud nepoužiješ skutečnou emailovou adresu.
 
- Tam co je napsáno Přezdívka zadej svou hlavní přezdívku, co chceš používat na IRC.
 
- A v dalším políčko Alternativní napiš náhradní přezdívku, kdyby náhodou tu tvou již někdo používal.

Nyní klikni na Lokál Info v Kategorii a uvidíš následující:

Lokál Info

Jak je vidět z tohoto, mIRC sám zkusí vyplnit Název a IP adresu tvého počítače. Tam co je napsáno "Při připojení, vždy použij ", zaškrtni Název. Pak se IP adresa automaticky také zaškrtne, když zaškrtneš Název. Tam co je napsáno Metoda hledání, zaškrtni Normální. Pokud jsi měl problémy s připojením, (jako třeba chybové hlášení "Nelze dosáhnout tento počítač", označ Server namísto Normální.

Teď klikni na Možnosti v Kategorii a zobrazí se toto:

Možnosti připojení

Pokud se pokaždé připojuješ na stejný server nebo IRC síť, nemusí se toto okno stále zobrazovat. Pokud chceš mít možnost výběru serveru pokaždé, když spustíš mIRC, tak zaškrtni Ukázat připojovací okno při stuštění. Pokud chceš přesunout server na kterém jsi pripojen navrch seznamu, zaškrtni Umístit navrch seznamu připojení. Poslední část, Při selhání, slouží k tomu, aby mIRC věděl, co má dělat pokud připojení ke zvolenému serveru selže. Doporučujeme tuto možnost neměnit. Pokud připojení ke zvolenému serveru selže, můžeš zkusit jiný server, není třeba zkoušet znovu stejný.

Potom klikni na Identd v Kategorii.

ident

Zaškrtni možnost Povolit Ident server. Tam co je napsáno Uživatelské ID, napiš své uživatelské jméno. To je jméno, které se zobrazí před @ ve tvé emailové adrese (např., v tomto případě lamer@lamasoft.cz). Zbytek informací nech tak jak jsou. Neměň je!!

Klikni na Firewall v Kategorii.

.
Firewall

Tato část je určena pouze těm, kteří provozují mIRC na počítači, který je připojen pevným připojením přes místní síť(LAN) a zabezpečený firewallem. Pokud si nejsi jist, jestli jsi v síti s firewallem, zeptej se správce své lokální sitě. Teď nemluvíme o Internet Service Providerovi.... Teď mluvíme například o správci školní sítě!!

Nyní jsi všechno nastavil. Klikni na OK pro zavření menu.


Pokud jsi vše provedl, můžeš se připojit na IRC.

Pro vlastní připojení na IRC, si musíš nejdříve vybrat IRC server ke kterému se připojíš. Ten můžeš vybrat z nabídky, jdi do menu Možnosti, klikni na server ze seznamu a pak klikni na 'Připojit' tlačítko. Pokud se ti nepodaří připojit, může to být z mnoha důvodů. Důvody jsou třeba že server má mnoho připojení, je limitován geografickými oblastmi, nebo je dole, Nepodléhej panice, zkus prostě jiný server a připojení opakuj. Pokud se ti stále nedaří připojení k IRC síti, zkus se podívat na mIRC Nápověda.