IRC.diary.cz
Menu

Hlavní
Site Map
IRC Úvod
Často kladené otázky
IRC & Web Bezpečnost

IRC Síť základy
IRC Sítě
IRC Příkazy

mIRC Centrála
mIRC Instalace
mIRC Nastavení
mIRC Nápověda

IRC Klienty
Linky

Napište námSeznam

Domovská stránka mIRC
ICQ ("I Seek You") Chat

ICQ odstartovala malá Izraelská společnost nazvaná Mirabilis LTD v roce 1997, a navrhla tím jeden z nejvíce používaných komunikačních programů na internetu. Bohužel, zakrátko (1998) AOL koupila tuto společnost. ICQ ti umožnuje najít své přátele online v reálném čase. Můžeš si vytvořit seznam svých kontaktů, který obsahuje jen ty lidi, které chceš, můžeš posílat zprávy, chatovat s jednotlivci nebo skupinami (podobně jako IRC), posílat soubory, nastavit ICQ aby spolupracovalo s jinými programy atd. Je to poměrně všestranný program.

ICQ běží v podstatě na všech platformách (Windows 9x/NT, Windows 3.1, Unix, Linux, Mac). Stažení a nastavení programu je jednoduché, zvládne to i začátečník. Ah, jedna důležitá věc. Abys mohl komunikovat s přáteli, pochopitelně i oni musí používat také ICQ.

ICQ běží na pozadí jak jsi připojen do Internetu. Bojíš se o své soukromí? ICQ tuto možnost bere v potaz. Můžeš program nastavit jako neviditelný, pryč, nebo pokud se tě někdo snaží kontaktovat, napíše se mu, že nechceš být rušen! Pokud někdo, koho chceš kontaktovat, není zrovna na Internetu, můžeš poslat zprávu nebo zanechat vzkaz pro něj. Později až bude online, ICQ mu pošle tvou zprávu.

ICQ má učitou cenu, a když už nic jiného, alespoň je ZDARMA. Tedy alespoň doposud. Od té doby, co AOL koupila ICQ, nikdo nemůže vědet, jak dlouho ještě bude zdarma. Podrobnější informace o ICQ najdeš na domovské stránce kliknutím ZDE.