IRC.diary.cz
Menu

Hlavní
Site Map
IRC Úvod
Často kladené otázky
IRC & Web Bezpečnost

IRC Síť základy
IRC Sítě
IRC Příkazy

mIRC Centrála
mIRC Instalace
mIRC Nastavení
mIRC Nápověda

IRC Klienty
Linky

Napište námSeznam

Domovská stránka mIRC
Odpovědi na nejčastější problémy s mIRC

Server mě odpojí, když chci procházet seznamem kanálů....
Date sent:    San, 3 Jun 00 20:38:28 -0100
From:        Karel Pospíšil <pospisil@atlas.cz>
To:          irc@diary.cz
Subject:      Procházení seznamem kanálů

Zkoušel jsem procházet seznamem kanálů a server mě vždy odpojil.
Zkusil jsem tedy nastavvit limit s /list -20 atd. ale stále mě server odpojoval. 
Vyzkoušel jsem přednastavené kanály v mIRC, ale rád bych znal ještě další.
Existují nějaké www stránky obsahující seznamy kanálů IRC sítí?

Díky Karel

Je důležité vysvětlit, co se děje pokud zadáte příkaz /list. Server generuje seznam všech kanálů (okolo 8000 na Efnetu) a rychle jej posílá vám. BOHUŽEL, protože data jsou proměnná, než jsou posláná k vám příkazem /LIST musí se nejdříve zapsat do vyrovnávací paměti(bufferu) serveru. Často se stává, že dojde k přeplnění bufferu serveru ('reached maxsendq'), pak vás server právě odpojí. Tento mechanismus je pro odpojení lidí, kteří generují mnoho znaků za sekundu než ostatní 'normální' uživatel v normální konverzaci. Je to ochranný mechanismus, ale server neumí poznat jestli váš datový tok je kvůli příkazu /list a pak vás právě odpojí. Některé hlavní IRC sítě pomáhají v řešení tohoto problému tím, že NEPOSÍLAJÍ v seznamu kanálů i kanály pouze s jedním uživatelem.

Můžete nastavit mIRC aby zobrazovalo pouze kanály s minimálním a maximálním počtem uživatelů. Také pokud zadáte #řetězec, mIRC vypíše jen kanály obsahující tento řetězec v názvu kanálu. BOHUŽEL problém nelze vždy vzřešit tímto způsobem!! Server VŽDY posílá seznam kanálů a mIRC (stejně jako ostatní klienty) zařídí filtrování. Takže procházení částečným seznamem kanálů jako předcházení možnému odpojení nemusí být ŽÁDNÝ rozdíl.


Existuje několik www stránek se seznamy hlavních kanálů v největších IRC sítích. Seznam kanálů sítě DALnet lze nalézt na http://www.dal.net/events/chan.html. Kanály sítě Undernet najdete v seznamu na http://www.undernet.org/channels/welcome.html. Skvělý seznam kanálů sítě EFnet je Služba seznamu kanálů na http://www.irchelp.org/irchelp/chanlist.